Na hlavný obsah

Nemecko zasiahli víchrica a tornádo, mnoho ľudí utrpelo zranenia

Jeden človek zahynul.

Nemecko zasiahli víchrica a tornádo, mnoho ľudí utrpelo zranenia
Škody po tornáde v nemeckom Lippstadte. Foto: ČTK/DPA

Najmenej jedna osoba prišla o život a ďalšie desiatky ľudí utrpeli v Nemecku zranenia pri silnej víchrici a viacerých tornádach, ktoré krajinu zasiahli v piatok (20. 5.) večer.

Nemecká meteorologická služba (DWD) v sobotu (21. 5.) potvrdila, že v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko na západe krajiny zaznamenali tri tornáda, a to v mestách Paderborn, Lippstadt a Höxter, informuje agentúra DPA.

V spolkovej krajine Porýnie-Falcko prišiel o život 38-ročný muž, ktorý si pri páde v zatopenej pivnici udrel hlavu, píše Der Tagesspiegel. Silný vietor v tejto oblasti očakávajú aj v sobotu. Polícia ľudí vyzýva, aby sa z dôvodu pretrvávajúceho nebezpečenstva zdržiavali doma.

Z Paderbornu hlásili 43 zranených, z nich troch vážne, uviedla v sobotu polícia pre DPA. Jednu osobu prepravili letecky do nemocnice v Bielefelde. V meste spôsobil víchor značné škody na budovách v obchodnej zóne.

K veľkým škodám došlo aj v Lippstadte, zranenia tam však podľa sobotňajšieho vyjadrenia policajného hovorcu neevidujú. Hlavným problémom sú poškodené strechy a popadané stromy.

Víchrica zasiahla aj ďalšie časti Nemecka. V Bavorsku sa zranilo 14 ľudí vrátane viacerých detí, keď sa v piatok večer zrútila drevená chata, do ktorej sa uchýlili dovolenkári. V meste Lipsko musela nemecká metalová kapela Rammstein v dôsledku búrky prerušiť na 30 minút svoj koncert.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet