Na hlavný obsah

Doprava a parkovanie v centre Nitry sa zmení

Niektoré parkovacie miesta nahradí zeleň.

Doprava a parkovanie v centre Nitry sa zmení
Ilustračná snímka-centrum Nitry Foto: TASR

Nitrianska radnica v týchto dňoch mení organizáciu dopravy v centre mesta. Parkovacie miesta na Štefánikovej ulici sa zmenia na takzvané parklety, teda plochy určené na posedenie a mestskú zeleň.

Zmeny sú súčasťou projektu, v rámci ktorého chce magistrát v strede mesta vybudovať zelenší priestor určený na stretávanie sa ľudí.

Vznikne tu parklet, teda miesto, kde sa kedysi nachádzali parkovacie miesta, ale po novom slúži ako živý priestor. V európskych krajinách sú parklety veľmi obľúbeným spríjemnením a upokojením inak rušných miest,“ vysvetlil magistrát.

Na mieste parkovacích miest pribudnú stromy, kvetinová výzdoba a sedenie. Viaceré okolité gastroprevádzky už podľa mestského úradu požiadali o vybudovanie terás. „Opačná strana ulice v okolí bývalého OD Prior sa postupne zmení na modernejší, prívetivejší a zelenší verejný priestor. Pribudnú dlažba, stromy, lavičky a cyklokoridor,“ pripomenula radnica.

Pôvodné parkoviská na Štefánikovej ulici sa presunú na Palárikovu ulicu, kde po zlúčení autobusových zastávok vznikne 37 parkovacích plôch. „Práce na zmene dopravného značenia sa už začali a vyžiadajú si dočasné obmedzenia,“ uviedol mestský úrad.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny