Na hlavný obsah

Premiér vyčlenil zo svojej rezervy 300 000 eur aj na boj proti hoaxom a šikane

Určené budú pre školy a záujmové organizácie.

Premiér vyčlenil zo svojej rezervy 300 000 eur aj na boj proti hoaxom a šikane
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Foto: TASR

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) poskytne 300 000 eur zo svojej rezervy organizáciám, školám či záujmovým združeniam na podporu vzdelávania, boja proti hoaxom a šikane. Informoval o tom Úrad vlády SR v piatok (9. 9.).

V apríli tohto roku vyhlásil Úrad vlády SR výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti vzdelávania. Organizácie mohli žiadať na projekty od 500 do 10 000 eur, čo je maximálna suma podpory.

Doručených bolo 169 žiadostí v celkovej hodnote 1 159 912 eur. Komisia žiadosti vyhodnotila a navrhla premiérovi podporiť 44 projektov, na ktoré je vyčlenených 300 000 eur.

Vzdelávanie je jednou z priorít predsedu vlády SR, píše sa v tlačovej správe. „Aby bolo Slovensko úspešné, potrebuje vzdelaných, uvedomelých a spokojných ľudí, ktorí budú posúvať našu krajinu dopredu. Moderná doba na jednej strane uľahčuje život, prináša  však aj rôzne nástrahy. Preto ma teší, že podporíme projekty, ktoré zvýšia finančnú, mediálnu či digitálnu gramotnosť,“ vyhlásil Heger.

Podporu získajú aj projekty na odhaľovanie a zabraňovanie šírenie falošných správ, hoaxov, propagandy, konšpiračných teórií a dezinformácií.

Z vyčlenenej sumy 300 000 eur získajú podporu aj aktivity zamerané na zvýšenie povedomia o šikane, jej následkoch a o spôsobe, ako jej zabrániť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko