Na hlavný obsah

Trump bude pravdepodobne opäť kandidovať za prezidenta Spojených štátov

Oznámil to na mítingu v štáte Iowa.

Trump bude pravdepodobne opäť kandidovať za prezidenta Spojených štátov
Bývalý prezident Spojených štátov, republikán Donald Trump. Foto: TASR/AP

Bývalý americký prezident Donald Trump vo štvrtok (3. 11.) jasne naznačil, že by sa mohol opätovne uchádzať o post šéfa Bieleho domu.

Na mítingu v štáte Iowa povedal, že v roku 2024 bude „veľmi pravdepodobne znova“ kandidovať. Informuje o tom stanica BBC.

Trump vystúpil na prvom zo štyroch mítingov, ktoré má za päť dní na programe v rámci podpory republikánskych kandidátov v budúcotýždňových voľbách v Spojených štátoch.

Zopakoval svoje nepodložené tvrdenie, že v roku 2020 prehral v prezidentských voľbách s Bidenom v dôsledku rozsiahlych podvodov.

Po mesiacoch narážok na možnú ďalšiu kandidatúru davu v meste Sioux City tiež povedal, aby sa pripravili na oznámenie „už čoskoro“.

„Aby bola naša krajina úspešná, bezpečná a slávna, budem veľmi, veľmi, veľmi pravdepodobne znova kandidovať,“ vyhlásil.

BBC približuje, že Trump by v rámci Republikánskej strany zrejme čelil konkurentom. Medzi jeho potenciálnymi rivalmi v súboji o stranícku nomináciu sú jeho niekdajší viceprezident Mike Pence či floridský guvernér Ron DeSantis.

Po krajine s cieľom získať voličov pre svoju Demokratickú stranu cestuje aj súčasný prezident Joe Biden. Vo štvrtok sa zastavil v Novom Mexiku a Kalifornii. Podľa médií s poradcami zvažuje plány pre možnú opätovnú kandidatúru v roku 2024.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet