Biatlon: Bátovská Fialková obsadila v šprinte 26. miesto

Zvíťazila Rakúšanka Hauserová.

Rakúska biatlonistka Lisa Theresa Hauserová. Foto: TASR/AP

Rakúska biatlonista Lisa Theresa Hauserová triumfovala v sobotňajšom (3. 12.) šprinte 1. kola Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Preteky žien na 7,5 km zvládla za 20:39,5 minúty a pripísala si štvrtý individuálny triumf v kariére.

Druhá finišovala Talianka Lisa Vittoziová s odstupom 17,3 s a posunula sa na čelo celkového poradia, tretia skončila Švédka Linn Perssonová (+24,2 s). Slovenka Paulína Bátovská Fialková obsadila 26. miesto.

Dvadsaťosemročná Hauserová neurobila na strelnici ani jednu chybu. Bátovská Fialková po čistej streľbe v ľahu netrafila dva terče v stoji. Ivona Fialková skončila tesne za bodovanou štyridsiatkou a obsadila 41. priečku s tromi chybami na strelnici.

Zuzana Remeňová finišovala s bilanciou 1-2 na 77. mieste so stratou 3:07,3 min, jej sestra Mária (2-1) skončila na 79. priečke (+3:14,2 min). Sestry Remeňové nepostúpili do nedeľňajších (4. 12.) stíhacích pretekov.