Na hlavný obsah

Zomrela herečka Kirstie Alleyová, trpela rakovinou

Diváci ju poznajú najmä z filmov Pozri, kto to hovorí.

Zomrela herečka Kirstie Alleyová, trpela rakovinou
Na archívnej snímke herečka Kirstie Alleyová. Foto: ČTK/AP/zz/Michael Germana/STAR MAX/IPx

Vo veku 71 rokov zomrela v pondelok (5. 12.) po krátkom boji s rakovinou americká herečka Kirstie Alleyová. Oznámili to jej deti vo vyhlásení zverejnenom na sociálnych sieťach. Informovala o tom agentúra Reuters a internetový portál časopisu People.

„So zármutkom informujeme, že naša neuveriteľná, húževnatá a milujúca matka zomrela po krátkom boji s rakovinou, ktorú jej zistili len prednedávnom,“ uviedli herečkine deti. Alleyová zomrela obklopená najbližšou rodinou v centre pre liečbu rakoviny Moffitt Cancer Center na Floride.

Na úmrtie Alleyovej už reagoval jej herecký kolega John Travolta, s ktorým si zahrala v niekoľkých filmoch. „S Kirstie som mal jeden z najvýnimočnejších vzťahov. Milujem ťa Kristie. Viem, že sa znovu uvidíme,“ uviedol Travolta na twitteri.

Získala viaceré ocenenia

Alleyová sa prvýkrát preslávila na prelome 80. a 90. rokov rolou v americkom sitkome Na zdravie (Cheers). Za stvárnenie Rebeccy Howeovej v tomto seriály získala v roku 1991 Zlatý Glóbus a cenu Emmy.

Herečka Kirstie Alleyová pózuje na skútri legendárnej značky Vespa.
Herečka Kirstie Alleyová pózuje na skútri legendárnej značky Vespa.Foto: TASR/AP

V roku 1994 získala svoju druhú sošku Emmy za rolu Sally Goodsonovej v televíznej dráme Dávidova matka. V 80. a 90. rokoch sa Alleyová objavila v mnohých známych filmoch vrátane snímok Pozri, kto to hovorí, Olsen Twins: Na to treba dvoch, Pozor na Harryho a Krása na zabitie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet