Na hlavný obsah

Zomrela Mylene Demongeotová. Hrala v Troch mušketieroch i Fantomasovi

Dožila sa 87 rokov.

Zomrela Mylene Demongeotová. Hrala v Troch mušketieroch i Fantomasovi
Na snímke herečka Mylene Demongeotová. Foto: Facebook/Le Monde

Vo veku 87 rokov zomrela vo štvrtok (1. 12.) v Paríži francúzska herečka Mylene Demongeotová, ktorá od 50. rokov až po súčasnosť účinkovala v mnohých filmových kasových trhákoch. Informovala o tom agentúra AFP.

Demongeotová zomrela vo štvrtok v parížskej nemocnici po dlhej chorobe, napísal na Twitteri francúzsky spisovateľ, novinár a herečkin dlhoročný priateľ Henry-Jean Servat. Jednou z jej najznámejších bola rola Milady de Winter v filmovom spracovaní Troch mušketierov z roku 1961.

Okrem toho po boku Davida Nivena hrala vo filme Dobrý deň, smútok nakrútenom podľa rovnomenného románu Francoise Saganovej. Film bol uvedený do kín v roku 1958.

Preslávili ju najmä komédie

Vo Francúzsku však Demongeotovú preslávili v prvom rade komédie, najmä dve trilógie, ktoré sa objavili s odstupom pol storočia — filmy o Fantomasovi zo 60. rokov a filmová séria Camping.

Obľúbená a populárna bola až do konca svojej hereckej kariéry. Po boku Gérarda Depardieua totiž účinkovala i vo filme Domov dôchodcov, ktorý je vo Francúzsku jedným z najväčších hitov roku 2022.

Demongeotovú v prvých rokoch jej kariéry často porovnávali s jej súčasníčkou Brigitte Bardotovou — obe boli príťažlivé blondíny. Podobne ako Bardotová aj Demongeotová bola veľkou zástankyňou ekologických organizácií a spolkov na ochranu zvierat.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet