Na hlavný obsah

Francúzske biatlonistky zvíťazili v štafete v Anterselve

Slovenky skončili štrnáste.

Francúzske biatlonistky zvíťazili v štafete v Anterselve
Francúzske biatlonistky v zložení Lou Jeanmonotová, Anais Chevalierová-Bouchetová, Chloe Chevalierová Julia Simonová. Foto: TASR/AP

Slovenské biatlonistky Paulína Bátovská Fialková, Mária Remeňová, Ivona Fialková, Zuzana Remeňová obsadili v nedeľňajších (22. 1.) pretekoch Svetového pohára (SP) v talianskej Anterselve 14. miesto v štafete na 4×6 km.

Zvíťazili Francúzky v zložení Lou Jeanmonotová, Anais Chevalierová-Bouchetová, Chloe Chevalierová Julia Simonová pred Švédkami a Nemkami.

Boli to záverečné štafetové preteky pred MS v Oberhofe. Francúzky predviedli suverénny výkon, ktorý predznamenala už Lou Jeanmonnotová vydarenou bežeckou časťou a jedinou chybou v stojke.

Na odovzdávku prišla o osem sekúnd skôr než Švédka Perssonová. Po prvej zo štyroch častí boli na treťom mieste Talianky. Francúzka Chevalierová-Bouchetová nadviazala na výkon krajanky, bežecky bola suverénna a nevykoľajil ju ani vietor na ležke. Spravila len jednu chybu, v stojke bola stopercentná a odovzdala o 31 sekúnd skôr než Wiererová.

Chevalierová pokračovala vo francúzskej dominancii, keď predviedla bezchybnú streľbu, no Švédka výbornou bežeckou časťou zmazala z francúzskeho náskoku 18 sekúnd. Líderka SP Julia Simonová štartovala s 13-sekundovým náskokom.

Švédka Elvira Öbergová však zaostala v rýchlosti streľby, pričom obe biatlonistky boli stopercentné. Simonová si postupne vypracovala náskok, na záverečnej položke absolvovala dve dobíjania a napokon potvrdila suverenitu Francúzok.

Výkon Sloveniek na trati

Slovenky štartovali so sestrami Fialkovými a Remeňovými s cieľom držať sa čo najdlhšie a čo najvyššie. Bátovská Fialková sa po štarte dostala cez viacero súperiek až na 5-6. miesto.

Na ležke sa zdržala príliš dlho, potrebovala dva náhradné náboje a pád na 17. miesto znamenal aj stratu 35 sekúnd. Remeňová si odbehla prvé kolo so Švajčiarkou Elisou Gasparinovou. Na ležke spravila dve chyby a manko 1:16 znamenalo zosun na 16. pozíciu a stratu 2:14. Neskôr odovzdala na 15. mieste s odstupom 3:37.

Ivona Fialková zvládla ležku a s mankom 4:02 sa posunula na 14. miesto. Na stojke trafila z ôsmich nábojov iba tri terče a v trestnom kole ju predbehla francúzska štafeta. Výsledkom bola 14. priečka. Do cieľa napokon prišlo 11 tímov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport