Hokejisti Slovana Bratislava vstúpili víťazne do nového kalendárneho roka

Rozdrvili doma Duklu Trenčín 6:0.

Na snímke uprostred brankár Slovana Jared Coreau počas zápasu 50. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín v Bratislave v stredu 4. januára 2023. Foto: TASR

Hokejisti Slovana Bratislava vstúpili víťazne do nového kalendárneho roka. V stredajšom (4. 1.) zápase 50. kola Tipos extraligy rozdrvili doma Duklu Trenčín 6:0 a na čele tabuľky majú naďalej jednobodový náskok pred druhým Zvolenom.

Úradujúci majster položil základ víťazstva už v úvode, po 11 minútach viedol 2:0. Suverénny triumf zavŕšil štyrmi gólmi v tretej tretine. Päť zo šiestich gólov Slovana dali zámorskí legionári. Najviac sa darilo kanadskému útočníkovi Brantovi Harrisovi, na triumfe sa podieľal hetrikom, ku ktorému pridal dve asistencie.

Matt MacKenzie a Liam Pecararo pridali zhodne gól a dve asistencie. Brankár Jared Coreau vychytal šieste čisté konto v sezóne. Dukla utrpela štvrtú prehru po sebe, tretiu za sebou v riadnom hracom čase a v tabuľke jej patrí naďalej 9. miesto.