Na hlavný obsah

Návrh novely Trestného poriadku je v súčasnej podobe neprijateľný, tvrdí Karas

Dodal, že sa v súčasnosti sústredí na novelu Trestného zákona.

Návrh novely Trestného poriadku je v súčasnej podobe neprijateľný, tvrdí Karas
Dočasne poverený minister spravodlivosti SR Viliam Karas. Foto: TASR

Návrh novely Trestného poriadku je v súčasnej podobe neprijateľný. Vyhlásil to dočasne poverený minister spravodlivosti Viliam Karas. Legislatívu dala za rezort spravodlivosti do pripomienkového konania ešte vtedajšia ministerka Mária Kolíková (SaS). Subjekty vzniesli k návrhu 501 pripomienok, z toho 248 zásadných a päť hromadných.

„Trestný poriadok je oveľa citlivejší ako Trestný zákon. V podobe, ako je navrhovaný dnes, je neprijateľný,“ uviedol Karas. Dodal, že sa v súčasnosti sústredí na novelu Trestného zákona, ktorú chce založiť na dôvere zo strany odbornej komunity.

„Ak by sme túto vec dnes uzavreli a dostal by som mandát pokračovať aj s Trestným poriadkom, rád by som to s touto skupinou urobil, lebo by bol vyvážený. Rešpektoval by aj problémy, ktoré má dnes polícia s prieťahmi, rešpektoval by aj právo na obhajobu,“ zdôraznil.

Trestný poriadok je podľa jeho slov zatiaľ v čakačke. „Ale ak by sa mandát predĺžil čo len na pol roka, verte mi, že by sme prišli k rovnakým produktom ako teraz s Trestným zákonom. Mám tú ambíciu, mám podporu z odbornej komunity a viem aj ako,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet