Na hlavný obsah

Šalianski kriminalisti v Žihárci zaistili rekordné množstvo marihuany

Vzhľadom na rozsah sa prípadom bude zaoberať NAKA.

Šalianski kriminalisti v Žihárci zaistili rekordné množstvo marihuany
Šalianski kriminalisti zaistili rekordné množstvo drogy. Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Policajti zo šalianskej kriminálky zaistili pri domovej prehliadke v obci Žihárec 17,8 kilogramu sušenej konopy (marihuana). To podľa predbežného expertízneho skúmania predstavuje minimálne 35 600 bežných jednotlivých dávok drogy. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Okrem toho zaistili aj 189 kusov zelených rastlín s podozrením, že ide o konopu, biely kryštalický materiál s podozrením na metamfetamín a početné komponenty určené na tzv. indoor pestovanie marihuany. Vzhľadom na veľký rozsah zaistených omamných a psychotropných látok sa bude vecou ďalej zaoberať Národnou kriminálnou agentúrou, potvrdila polícia.

Príslušný vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie jednej osobe za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. Na jeho podklade vzal príslušný sudca obvineného z dôvodu obavy, že bude pokračovať v páchaní trestnej činnosti, do väzby. V prípade dokázania viny hrozí za tento obzvlášť závažný zločin trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov.

Pozrite si fotogalériu nájdených drog v obci Žihárec:

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny