Na hlavný obsah

Ukrajinský útok dronom zasiahol na Kryme muničný sklad

Výbuch viedol k evakuáciám a ochromil železničnú dopravu.

Ukrajinský útok dronom zasiahol na Kryme muničný sklad
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Niekoľko výbuchov sa ozývalo v sobotu na Moskvou anektovanom Krymskom polostrove po tom, čo tamojšie úrady informovali o ukrajinskom útoku dronmi na muničný sklad. Následný mohutný požiar si vynútil evakuáciu obyvateľov v okruhu piatich kilometrov, potvrdil Ruskom dosadený gubernátor Sergej Axionov. Informovala o tom agentúra DPA.

Ukrajinská armáda medzičasom útok potvrdila, pričom dodala, že došlo k zničeniu skladov s muníciou a ropného skladu. K útoku, ktorého cieľom malo byť podľa médií vojenské letisko, došlo v Krasnohvardijskom okrese severne od Simferopolu v centrálnej časti polostrova.

Na sociálnych sieťach kolovali videá, na ktorých bolo vidieť rozsiahly požiar a hustý dym; na niektorých boli zaznamenané aj explózie. Pozastavená bola aj železničná doprava.

Axionov predtým informoval aj o „dočasnom pozastavení“ cestnej dopravy cez Krymský (Kerčský) most spájajúci Krymský polostrov s Ruskom. Len desať minút po tomto oznámení Moskvou podporovaná krymská vláda v novom príspevku uviedla, že doprava bola „obnovená“.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok označil Krymský most za nelegálne vybudované „nepriateľské zariadenie“ a „legitímny vojenský cieľ“ Kyjeva.
Výbuchy na Krymskom moste v pondelok pripravili o život dvoch civilistov a vyradili z prevádzky časť cestného mosta, ktorý sa len nedávno vrátil do plnej prevádzky po tom, čo bol vážne poškodený pri podobnom útoku v októbri minulého roka.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet