MS vo futbale žien: O titul svetových šampiónok si proti Španielkam zahrajú Angličanky

V Sydney zdolali domáce hráčky 3:1.

Anglické futbalistky oslavujú postup do finále MS žien. Foto: TASR/AP

Anglické futbalistky postúpili v stredu do finále majstrovstiev sveta v Austrálii a na Novom Zélande. V semifinálovom dueli v Sydney zdolali domáce hráčky 3:1 a o titul zabojujú proti Španielkam v nedeľu o 12.00 SELČ.

Úradujúce majsterky Európy z Anglicka poslala v 36. minúte do vedenia Ella Tooneová. Domáce reprezentantky však vyrovnali v druhom polčase, keď kapitánka Samantha Kerrová približne z 25 metrov prekonala výstavnou strelou brankárku Mary Earpsovú.

O triumfe Anglicka rozhodla v 71. minúte Lauren Hempová, keď využila chybu Ellie Carpenterovej. Víťazstvo spečatila o štvrťhodinu neskôr Alessia Russová. Austrálčanky zabojujú o bronz proti Švédkam v sobotu o 10.00 SELČ v Brisbane.

Šampionát prekonáva rekordy v sledovanosti a tento rok spozná nové majsterky sveta. Titul majú doposiaľ na konte USA (4), Nemecko (2), Nórsko (1) a Japonsko (1).