Na hlavný obsah

Bulharsko poslalo tím na preverenie dronu naloženého výbušninami. Pristál v prímorskom letovisku

Po preverení dronu sa rozhodne, ako ho zlikvidujú.

Bulharsko poslalo tím na preverenie dronu naloženého výbušninami. Pristál v prímorskom letovisku
Foto: TASR/AP

Bulharské ministerstvo obrany v pondelok (18. 9.) oznámilo, že poslalo špeciálnu jednotku na preverenie a deaktivovanie dronu naloženého výbušninami, ktorý pristál v nedeľu (17. 9.) večer v obci Ťulenovo na pobreží Čierneho mora. Informovala o tom agentúra Reuters.

Po preverení dronu sa tím členskej krajiny NATO rozhodne, ako ho zlikviduje, uviedlo ministerstvo v oznámení. Dodalo, že tím poslalo na miesto na žiadosť regionálnej samosprávy.

Turistické letovisko Ťulenovo sa nachádza 70 kilometrov južne od rumunskej hranice a na opačnej strane Čierneho mora než ukrajinský Krymský polostrov. Ten protiprávne okupuje Rusko od roku 2014 a teraz naň bežne útočia ukrajinské drony.

„Minulú noc okolo 21.30 h bol na telefónne číslo 112 vyslaný signál. Polícia krátko po 22.00 h oblasť uzavrela a vyhlásila zákaz vstupu ľuďom a využívania terás reštaurácií,“ uviedol pre televíziu Nova Marian Žečev, starosta severovýchodného mesta Šabla, ktorého je Ťulenovo súčasťou.

Podľa starostu našli dron na skalách vedľa člnov zakotvených v Ťulenove a išlo o „lietadlo so štandardnou muníciou“. Nie je jasné, či tam dron dopadol zo vzduchu alebo ho vyplavili morské prúdy. Webová stránka Nova.bg citovala svedkov, podľa ktorých bol dron dlhý tri až 3,5 metra a bola k nemu pripevnená krabica s výbušninami.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet