Niké liga: Dohrávky v prospech Slovana a Trnavy

Triumf Slovana zariadil David Strelec.

Na snímke zľava Štefan Gerec (Ružomberok), Jaba Kankava (Bratislava) a Martin Chrien (Ružomberok). Foto: TASR/Ján Krošlák

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v dohrávke 5. kola na ihrisku Ružomberka 2:1. V 58. minúte ho poslal do vedenia Aleksandar Čavrič, o šesť minút neskôr vyrovnal Martin Chrien.

Triumf hostí zabezpečil v 74. minúte striedajúci David Strelec. Duel nedohral pravý obranca Ružomberka Mário Mrva, ktorý dostal v 67. minúte červenú kartu.

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: 64. Chrien – 58. Čavrič, 74. Strelec. Rozhodovali: Očenáš – Bednár, Poláček, ŽK: Mrva, Gerec, Zsigmund, Chrien – Weiss, ml., Kašia, Lovat, Borjan, Kankava, ČK: 67. Mrva (po druhej ŽK), 2677 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Malý, Gabriel, Selecký – Zsigmund (89. Tučný), Lavrinčík 73. Maslo) – Gerec (Luterán), Chrien, Šefčík (73. Šefčík) – Hladík (89. Boďa)

Slovan: Borjan – Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat (70. Zmrhal) – Savvidis (70. Marcelli) – Kankava, Kucka – Barseghjan (70. Strelec), Čavrič (82. Abubakari), Weiss (90. Kašia)

Košice s treťou prehrou v rade

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v stredajšej (27. 9.) dohrávke tretieho kola Niké ligy nad Košicami 3:0. Spartak sa posunul v tabuľke na 7. miesto, Košiciam patrí po tretej prehre po sebe 10. priečka.

FC Spartak Trnava – FC Košice 3:0 (1:0)

Góly: 5. Ďuriš, 66. Štefánik, 77. Azango. Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Straka, 1849 divákov.

Spartak: Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša – Procházka – Daniel (61. Azango), Štefánik (78. Oseni), Bainovič (61. Ofori), Breznik – Ďuriš (61. Bernát), Paur (70. Ristovski)

Košice: Putnocký – Fabiš, Greššák, Šindelář, Mizerák – P. Varga (61. Qose), Golikov (76. Sovič) – Liener (61. Marc. Vasiľ), Faško, Petrák (61. Anane) – Sagna (76. Lačný)

Domáci v zápase dominovali herne i strelecky. Skóre zápasu otvoril už v piatej minúte po prihrávke od Bainoviča útočník Ďuriš, keď špičkou usmernil loptu na bránku a dokonale zaskočil Putnockého, ktorému lopta prešla popod nohy do siete.

V 66. minúte potiahol útok po ľavej strane striedajúci Azango, prudkým centrom našiel na zadnej tyči nabiehajúceho Štefánika a ten z voleja zvýšil na 2:0. Tretí gól pridal sám Azango, keď vystihol nepresnú prihrávku Tidjaneho, zmocnil sa lopty pri pokutovom území a nekompromisnou ranou zvýšil na rozdiel troch gólov.