Tipos extraliga: Slovan s ďalším nákladom od lídra súťaže, prvé body vybojovala Nitra

Spišici ostávajú ako jediní nezdolaní s plným počtom bodov.

Na snímke radosť hráčov Liptovského Mikuláša a Banskej Bystrice. Foto: TASR, Facebook/HC 05 Banská Bystrica, koláž: RTVS

Hokejisti HK Spišská Nová Ves ostávajú aj po odohraní kompletného štvrtého kola Tipos extraligy na čele tabuľky. Rysy v doterajšom priebehu súťaže nazbierali plný možný počet bodov a ešte neokúsili chuť prehry.

Naopak, opačné starosti má nováčik z Humenného, ktorý sa aj naďalej bez bodov krčí na dne tabuľky. Tím z východu je zatiaľ jediný, ktorý nezískal ani bod. O niečo lepšie sa v nedeľnom (24. 9.) kole darilo Nitre, ktorá si pripísala prvé dve body v ročníku za výhru po predĺžení nad Michalovcami.

Spokojnosť nevládne ani v Košiciach, ktoré po dvoch domácich výhrach zaznamenali dve prehry, tentokrát boli nad ich sily Nové Zámky, ktoré boli úspešné už v treťom dueli za sebou, čo ich vyšvihlo na tretie miesto v tabuľke za Zvolen.

Spišská ostáva aj naďalej nezdolaná

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 4. kola Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 5:1. Domáci si pripísali štvrtý triumf za sebou a udržali sa na čele tabuľky. „Belasí“ majú na konte len jedno víťazstvo, keď minulý týždeň zdolali nováčika z Humenného na jeho ľade 8:3.

HK Spišská Nová Ves – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Góly: 2. Archambualt (Nellis, Žiak), 17. Burgess (Myklucha, Archambault), 17. Džugan (Valach, Vandas), 30. Merežko (Burgess, Archambault), 34. Giľak (Ališauskas, Merežko) – 42. Fetkovič (Findlay). Rozhodovali: Jobbágy, Novák – Stanzel, Frimmel, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Brown 5+DKZ za seknutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3657 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Ouellet-Beaudry, Romaňák – Archambault, Nellis, Burgess – Vandas, Marosz, Džugan – Giľák, Myklucha, Majdan – Hamráček, Bortňák, Vartovník

Slovan: Coreau (34. Baroš) – Scheid, Golian, Romančík, Sersen, Gachulinec, Beňo, Maier – Takáč, O´Brien, Pecararo – Fominych, Findlay, Brown – Masnica, Minárik, Török – Výhonský, Petráš, Fetkovič – Jendek

Domáci rozhodli o výsledku už počas prvej tretiny. Skóre otvoril v 92. sekunde Olivier Archambualt, ku ktorému sa pridali Todd Burgess a Róbert Džugan.

Spišiaci nepoľavili ani v druhej časti a navýšili svoje vedenie, keď sa v presilovej hre presadil Igor Merežko a neskôr aj Matej Giľák. Hostia v tretej tretine skorigovali vďaka Ľubomírovi Fetkovičovi, no to bolo z ich strany všetko.

Kantor s čistým kontom, Košice s druhou prehrou v rade

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky triumfovali v nedeľňajšom 4. kole Tipos extraligy doma nad Košicami 3:0. Domáci zaznamenali tretie víťazstvo po sebe a brankár Pavel Kantor si pripísal prvé čisto konto v sezóne.

HC MIKRON Nové Zámky – HC Košice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 22. Stupka (Števuliak, T. Mikúš), 51. Roy (Stupka, Števuliak), 58. Prokeš. Rozhodovali: Rojík, Crman – Orolin, Vyšný, vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše: Fejes (Košice) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 2463 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Roman, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Fafrák – Múčka, J. Mikúš, Kováč

Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Hudec – Krivošík, Pollock, Fejes – Lamper, Zigo, Bartánus – Jääskeläinen, Berger, Lunter – Havrila, Šimun, Rogoň

Nové Zámky otvorili skóre duelu v 22. minúte, keď sa počas presilovej hry presadil Václav Stupka. V tretej časti rozhodli o svojom triumfe ďalšími dvoma presnými zásahmi. Marc-Olivier Roy využil početnú výhodu a Radek Prokeš upravil strelou do prázdnej bránky na 3:0. Úradujúci majster utrpel druhú prehru za sebou.

Bystrica doma opäť úspešná

Hokejisti Banskej Bystrice si v 4. kole Tipos extraligy pripísali druhú výhru po sebe. Doma zdolali Poprad tesne 4:3. Bodovo sa tak dorovnali súperovi spod Tatier, ktorý pod Urpínom nepremenil svoje šance.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

Góly: 37. Vela (Turnbull, Ďatelinka), 39. Gašpar (Hora, Bačík), 44. Hora (Stránsky), 54. Turnbull (Wilkins, Hora) – 2. Jendek (Mlynarovič, Kotvan), 50. Svitana (Kukuča, Brincko), 57. Záborský (Drgoň, Svitana). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Jurčiak, Valo, vylúčení na 2 min: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, 1711 divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Hora, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Žitný – Štrauch, Sojka, Matoušek – R. Faith Stránsky, Macek

Poprad: Vay – McFadden, Betker, Drgoň, D. Brejčák, Brincko, Kotvan, Česánek – Svitana, Beaudoin, Kukuča – Gerlach, Coulter, Záborský – Šotek, Mlynarovič, Jendek – Urbánek, M. Suchý, Kundrik

Hostia začali náporom a v 84. sekunde išli do vedenia, keď prihrávku Mlynaroviča upratal poľahky do odkrytej bránky Jendek. Hokejistov spod Tatier potom mohli mrzieť nevyužité šance, Belányi zatiahol roletu a dal šancu svojmu tímu, ktorý sa jej chopil na konci druhej tretiny.

Najprv vyrovnal z medzikružia pohotový Vela a na 2:1 otočil strelou na dvakrát z pravého kruhu Gašpar. Na začiatku tretej tretiny sa ujala strela Horu spoza kruhu, keď Vayovi clonil Stránsky a bolo už 3:1. Lenže Popradčania zdvihli hlavu po chybe Wildeho, keď Svitana nechytateľnou strelou zavesil puk pod hornú žŕdku.

Avšak šancu na vyrovnanie im následne vzal Turnbull, ktorý pri ľavej žrdi využil stratu hokejky brankára Vaya. V závere Poprad odvolal brankára a v hre šiestich proti štyrom znížil na 4:3 tečom Záborský, no jeho tím sa už vyrovnania nedočkal.

Humenné na chuť víťazstva stále čaká

Hokejisti HC 19 Humenné podľahli doma v rámci 4. kola Tipos extraligy Zvolenu 2:5 a sú naďalej bez bodu.

HC 19 Humenné – HKM Zvolen 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Góly: 3. Pavlovs (Glazkov), 18. Novický – 4. C. Hults (Mudrák, Hecl), 24. Hecl (C. Hults, M. Hults), 34. Bondra (Zuzin, Rauhauser), 52. Šiška (C. Hults), 60. Šiška (Langkow, Bondra). Rozhodovali: Štefik, Orolin – Šoltés, Ordzovenský, vylúčení: 3:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0,

Humenné: Kozel – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Diakov, Fereta – Paršin, Pavlovs, Pereskokov – Kriška, Krajňák, Borov – Lapšanský, Kuru, Handlovský – Lačný, Linet, Ragan

Zvolen: Kupsky – Hain, Sweetwood-Kapcheck, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Šiška, Langkow, Bondra – Kolenič, M. Hults, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Jakúbek, Fekiač, Csányi

Nováčik išiel do vedenia rovnako ako pred týždňom pri domácej premiére, inkasoval však ihneď o 45 sekúnd. Zvolenčania rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď dvoma gólmi z presilovej hry otočili nepriaznivý stav 1:2 na 3:2.

Vicemajster z uplynulej sezóny zaznamenal tretie víťazstvo za sebou a v tabuľke mu patrí druhé miesto so ziskom 10 bodov, Humenčania zostali poslední bez bodového zisku.

Réway a Miller opäť režírovali triumf Mikuláša

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš triumfovali v 4. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín vysoko 6:1. Hostia zvíťazili v druhom zápase za sebou a posunuli sa v tabuľke na štvrté miesto. Trenčania po úspešnom úvode sezóny prehrali uplynulé dve stretnutia.

HK Dukla Trenčín – HK 32 Liptovský Mikuláš 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Góly: 29. Ekberg (Drábek, Baláž) – 6. Valigura (Egle, Quince), 11. Sukeľ (Réway), 27. Miller (Réway, Sukeľ), 34. Vojtech (Uhrík, Fekiač), 51. Quince (Miller, Berry), 59. Avtsin (Réway, Miller). Rozhodovali: Snášel ml., Goga – Synek, Tichý, vylúčení: 10:6 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1822 divákov.

Trenčín: Lacouvee – Starosta, Pietroniro, M. Hudec, Ekberg, Bokroš, Nemčík – Immo, Baláž, Charbonneau – Petráš, Sojčík, Ahl – Krajčovič, Lichanec, D. Hudec – Sloboda, Vaňo, Drábek

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Miller, Mezovský, Hraško, Nátny, Fekiač, Lalík, Jendroľ – Sukeľ, Egle, Réway – Berry, Quince, Avcin – Valigura, Uhrík, Nauš – Žilka, Klíma, Vankúš – Vojtech

Hráčom Liptovského Mikuláša vyšla prvá tretina, v ktorej sa dokázali presadiť Adrián Valigura a Martin Réway. Americký obranca Mith Miller v 26. minúte zvýšil už na 3:0, no domáci krátko na to využili presilovú hru vďaka Tobiasovi Ekbergovi.

Hosťom vrátil trojgólové vedenie o päť minút neskôr Matúš Vojtech. V tretej časti strelil Mikuláš ďalšie dva presné zásahy, presadili sa Marland Quince a Alexander Avcin.

Nitra s prvými bodmi

Hokejisti HK Nitra zaznamenali prvé víťazstvo v novom ročníku Tipos extraligy. V nedeľňajšom (24. 9.) zápase 4. kola zdolali na domácom ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení. Michalovčania zaznamenali tretiu prehru za sebou a so štyrmi bodmi im patrí v tabuľke 9. miesto. Nitra je naďalej predposledná, o bod za bratislavským Slovanom.

HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 17. Bajtek (Bubela, Buček), 56. Buček (Bajtek, Hrnka), 62. Gates (Green, Buček) – 31. Pearson (Acolatse), 38. Bjalončík (Pearson). Rozhodovali: Krajčík, Výleta – Gegáň, Durmis, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1995 divákov

Nitra: Kašík – Mezei, Kubeš, Gajdoš, Green, Stacha, Vitaloš, Fatul – Buček, Bubela, Lacka – Griffin, Gates, Bajkov – Bajtek, Slovák, Hrnka – Bača, Pobežal, Okoličány

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Bodák, Korenčík, Acolatse, Mihalik, Michalčin – Paločko, Newton, Daugvinš – Heard, Pearson, Santos – Bjalončík, Buc, Solenský – Kabáč, Suja, Stripai

„Corgoni“ v zápase viedli od 17. minúty zásluhou Filipa Bajteka. Hostia v prostrednej časti hry otočili stav späť na svoju stranu po góloch Chasea Pearsona a Petra Bjalončíka. Prvý bod Nitranov zariadil v 56. minúte vyrovnávajúci presný zásah Samuela Bučeka a v predĺžení zabezpečil extrabod pre Nitru americký útočník Brent Gates.