Na hlavný obsah

Tunel Branisko po nehode dvoch vozidiel opäť otvorili. Zranenú osobu previezli vrtuľníkom

V tuneli sa čelne zrazili dve vozidlá.

Tunel Branisko je už po piatkovej (29.9.) nehode dodávky a osobného auta sprejazdnený. Potvrdila to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. Na mieste zasahovala polícia a záchranné zložky vrátane leteckých záchranárov z Popradu.

„Pri čelnej zrážke dvoch vozidiel bolo potrebné 49-ročného vodiča zo zakliesnenej kabíny najskôr vyslobodiť. Nárazom utrpel pomliaždenie hrudníka, hornej končatiny a úraz hlavy. Po poskytnutí primárneho ošetrenia na mieste bol pacient odovzdaný do starostlivosti leteckým záchranárom, ktorí čakali pripravení na ploche pred tunelom,“ uviedla hovorkyňa Air – Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková.

Ako povedala, lekár pacientovi doplnil liečbu a po preložení na palubu vrtuľníka bol v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky prevezený do Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti, vodič osobného auta, ktorý išiel v smere z Popradu do Prešova, prešiel do protismeru a došlo k zrážke. Obaja vodiči utrpeli zranenia. Alkohol u vodičov zistený nebol. Okolnosti, ako aj príčiny vzniku nehody sú predmetom vyšetrovania.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny