Na hlavný obsah

Rely Dakar: Varga v desiatej etape tretí, Svitko až na 22. mieste

V celkovom hodnotení si udržal deviatu priečku, Varga je tretí.

Rely Dakar: Varga v desiatej etape tretí, Svitko až na 22. mieste
Foto: Facebook/Juraj Varga Road to Dakar

Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v stredajšej (17. 1.) desiatej etape Rely Dakar 22. miesto. Na víťazného Američana Rickyho Brabca stratil jazdec Slovnaft Rally Teamu na KTM 15:14 min. V celkovom hodnotení si udržal deviatu priečku s odstupom +1:39:03 h.

Stredajšia etapa merala 612 km (špeciál 371 km), štart i cieľ mala v stredisku Al Ula. Brabec zvládol na Honde trať za 3:51:39 h a upevnil si vedúcu priečku v priebežnom poradí. Na druhom mieste prišiel do cieľa Čiľan Jose Ignacio Cornejo s mankom iba dvoch sekúnd, tretí skončil ďalší jazdec na Honde Adrien van Beveren z Francúzska (+20 s).

V súťaži štvorkoliek obsadil Juraj Varga tretiu priečku s mankom +16:17 min na víťazného Argentínčana Manuela Andujara. V celkovom hodnotení mu naďalej patrí tretie miesto s odstupom +3:24:22 h.

Najrýchlejší čas v kategórii automobilov predviedol Francúz Guerlain Chicherit z tímu Overdrive Racing. Lídrom súťaže je Španiel Carlos Sainz na Audi, ktorému patrilo v etape 25. miesto s odstupom +24:48 min. Priebežne druhý Francúz Sebastien Loeb z tímu Bahrain Raid Xtreme prišiel do cieľa na 17. mieste s mankom 17:37 min a stratu na lídra znížil na +13:22 min.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport