Preteky naživo vysielala stanica :ŠPORT.

Anastasia Kuzminová

V Osrblí v sobotu (27. 1.) pokračoval európsky šampionát v biatlone. Na štart stíhacích pretekov žien na 10 km sa postavili aj slovenské reprezentantky Anastasia Kuzminová a Mária Remeňová.

Zlato si v Osrblí vybojovala nórska biatlonistka Maren Kirkeeideová. V sobotňajších pretekoch spravila dve chyby na strelnici a triumfovala časom 29:49,9 minúty. Druhá skončila jej krajanka Emilie Kalkenbergová a tretia bola Francúzka Oceane Michelonová.

Pozrite si finiš Anastasie Kuzminovej po stíhacích pretekoch na ME v Osrblí:

Finiš Anastasie Kuzminovej po stíhacích pretekoch na ME v Osrblí

Kuzminová, ktorá po ukončení kariéry v roku 2019 absolvovala v Osrblí návrat do súťažného kolotoča, dosiahla v stíhacích pretekoch napokon 39. pozíciu (+3:59,6 min). Fanúšikovia našu olympijskú medailistku povzbudzovali až do konca. Remeňová skončila na 52. mieste.