Tipos extraliga: Prvé semifinále medzi Spišskou a Košicami rozlúsklo až predĺženie

Víťazný gól bol napokon pripísaný Róbertovi Džuganovi.

Na snímke šarvátka pred úvodným hvizdom v prvom zápase semifinále play off hokejovej Tipos extraligy. Foto: TASR – František Iván

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali v prvom semifinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad HC Košice 5:4 po predĺžení. Ich víťazný gól strelil v 63. minúte útočník Róbert Džugan, hoci najskôr bol pripísaný obrancovi Dávidovi Romaňákovi. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe už v sobotu 6. apríla opäť v Spišskej Novej Vsi.

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 5:4 pp (2:3, 1:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 13. Žiak (Ališauskas, Vandas), 17. Nellis (Archambault, Ališauskas), 30. Drábek (Myklucha, Džugan), 56. Bortňák (Majdan, Groch), 63. Romaňák (Myklucha, Merežko) – 11. Jääskeläinen (Pollock, Mikúš), 13. Mikúš (Jääskeläinen, Pollock), 15. Pollock (Jääskeläinen, Lalonde), 56. Jääskeläinen (Pollock). Rozhodovali: Hronský, Klejna – Gegáň, Kacej, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4300 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch, Vaverčák – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Zöld

Košice: Riečický – Olsson, Lalonde, Ferenc, Breton, Bartoš, Šedivý, Hudec – Bartánus, Berger, Fejes – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Šimun – Jadrný, Havrila, Jokeľ
        /stav série: 1:0/

Košičania boli v úvodnej polovici prvej tretiny aktívnejší a krátko po nej sa dočkali prvého gólu. Pollock našiel medzi kruhmi Jääskeläinena, ktorý prekonal Melicherčíka.

Spišiaci odpovedali po dvoch minútach, keď Žiak vyrovnal strelou od modrej čiary. Hostia však kontrovali po šiestich sekundách. Pollock vyhral vhadzovanie, našiel Jääskeläinena a akciu úspešne zakončil Mikúš.

Obhajca titulu potom využil aj presilovú hru, Pollock zvýšil na 3:1. Gólová prestrelka pokračovala, Archambault vysunul Nellisa, ktorý upravil opäť len na rozdiel jedného presného zásahu. V polovici stretnutia sa podarilo Spišiakom vyrovnať, Drábek sa presadil v predbránkovom priestore a prekonal Riečického.

Domáci sa päť minút pred koncom tretej časti dostali prvýkrát do vedenia, Bortňáková strela prepadla Riečickému do bránky. Opakovala sa však situácia z prvej časti a prišla rýchla odpoveď tímu hostí. Jääskeläinen vyrovnal po 23 sekundách na 4:4. V predĺžení rozhodol po necelých troch minútach Romaňák, keď strelou od modrej čiary prekvapil Riečického.