Tipos extraliga: Michalovce odvrátili koniec sezóny. Nitra má doma ešte jeden semifinálový mečbal

Dva góly strelili Michalovce do prázdnej bránky Nitry.

Na snímke radosť hráčov HK Dukla Ingema Michalovce. Foto: TASR- Roman Hanc

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy nad HK Nitra 5:2. Stav série hranej na štyri víťazné zápasy znížili na 2:3. Šiesty duel je na programe v sobotu v Nitre.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 11. Kabáč (Newton, Bindulis), 30. Daugavinš (Newton), 37. Macejko (Wilkins, Kabáč), 59. Daugavinš (Newton), 59. Valach (Buc) – 23. Bajtek (Buček, Gajdoš), 35. Bajtek (Bača, Gill). Rozhodovali: Snášel, Klejna – Gegáň, Frimmel, vylúčení: 6:7 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2705 divákov.

Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Bindulis, Bodák, Suja, Jasečko, Macejko, Cibák – Daugavinš, Newton, Puliš – Solenský, Wilkins, Valach – Kabáč, Buc, Vašaš – Paločko, Fedor, Varga

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Gajdoš, Vitaloš – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal
        /stav série: 2:3/

Domáci nastúpili s imperatívom víťazstva a mali lepší vstup do zápasu. Wilkins trafil v 7. minúte do žŕdky, no Kabáč o štyri minúty zužitkoval prihrávku Newtona – 1:0.

Nitrania si do druhej tretiny preniesli štvorminútovú presilovku, v ktorej Bajtek vyrovnal – 1:1. V polovici tretej časti Daugavinš pohotovo vyťažil z prihrávky Newtona druhý gól domácich, no Bajtek znovu odpovedal, keď tečoval strelu Baču na 2:2.

Michalovčania si aj do druhej prestávky vzali tesný náskok po tom, čo obranca Macejko využil nepozornosť obrany súpera a zblízka prekonal Aittokallia – 3:2. Domáci si v tretej tretine postrážili tesný náskok a Daugavinš počas hry hostí bez brankára presne namieril z vlastného pásma. Hostia pokračovali so šesticou korčuliarov a Valach ešte prikrášlil skóre zápasu v prospech Michaloviec.