Na hlavný obsah

NAKA zasahovala v sídle hokejového zväzu v Bratislave

Policajný zásah súvisí s verejným obstarávaním.

NAKA zasahovala v sídle hokejového zväzu v Bratislave
Na snímke logo Slovenského zväzu ľadového hokeja. Foto: TASR/ Pavel Neubauer

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovali v sídle Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) v Bratislave, potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Informáciu priniesol portál noviny.sk.

NAKA vykonáva na hokejovom zväze procesné úkony v súvislosti s verejným obstarávaním,“ uviedol Slivka s tým, že bližšie informácie poskytnú hneď, ako to procesná situácia dovolí.

Potvrdzujeme, že Národná kriminálna agentúra dnes (utorok, 22. 9.) vykonala procesné úkony na Slovenskom zväze ľadového hokeja. SZĽH je a bude vyšetrovateľom z Banskej Bystrice súčinný vo všetkých smeroch. Všetky vyžiadané dokumenty sme im vydali, niekoľko ľudí už bolo aj vypovedať, medzi nimi aj ekonomický riaditeľ. Zväz má nové vedenie, ktoré je transparentné a otvorené akýmkoľvek kontrolám, ktoré pomôžu očistiť slovenský hokej od individuálnych zlyhaní z minulosti. Vedenie SZĽH už v tomto smere vykonalo niekoľko personálnych zmien a na základe výsledkov vyšetrovania je pripravené v nich pokračovať,“ uvádza sa v stanovisku, ktoré poskytol hokejový zväz.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko