Na hlavný obsah

Fanúšikovia sa lúčia s Maradonom, polícia použila slzotvorný plyn

Posledné zbohom s legendou je v Buenos Aires.

Fanúšikovia sa lúčia s Maradonom, polícia použila slzotvorný plyn
Fanúšikovia futbalu prišli na rozlúčku so zosnulým Diegom Maradonom. Foto: SITA/AP

Rakvu s telom futbalistu Diega Maradonu vo štvrtok (26. 11.) vystavili v sídle argentínskej federálnej vlády. O osobnú rozlúčku prejavili záujem davy ľudí. S jedným z najlepších futbalistov histórie sa verejnosť mohla osobne rozlúčiť na Casa Rosada v Buenos Aires 6.00 h a 14.00 h tamojšieho času.

Mnoho priaznivcov však prišlo pred budovu na Plaza de Mayo už hodiny pred otvorením. Polhodinu pred otvorením bol už podľa DPA dav taký početný, že na poriadok začali dohliadať policajné zložky, ktoré riešili viaceré drobné incidenty. Do miestnosti s rakvou vpustili skupinky s maximálne 20 osobami.

Neskôr sa však situácia vyhrotila, fanúšikovia sa v snahe dostať dnu hádzali na policajtov fľašky či kusy oplotenia. Bezpečnostné zložky v jednom prípade použili slzotvorný plyn, informovala agentúra AP.

Verejnosť sa mohla rozlúčiť po tom, ako mu dali posledné zbohom členovia rodiny a najbližší priatelia. Nechýbali jeho dcéry ani exmanželka Claudia Villafaneová. Po rodine prišli na rad bývalí spoluhráči z národného tímu, ktorý v roku 1986 získal titul na svetovom šamiponáte v Mexiku. Rozlúčiť sa prišli aj hráči Bocy Juniors vrátane Carlosa Téveza.

Maradona zomrel v stredu (25. 11.) vo veku 60 rokov. Podľa argentínskych médií bolo príčinou úmrtia zlyhanie srdca, presné okolnosti určí až pitva.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport