Na hlavný obsah

Beh na lyžiach: Sundlingová a Klaebo sú majstrami sveta, Slováci sa v hlavnej súťaži nepredstavili

Procházkovú delili od postupu viac ako tri sekundy.

Beh na lyžiach: Sundlingová a Klaebo sú majstrami sveta, Slováci sa v hlavnej súťaži nepredstavili
Na snímke vľavo reprezentantka SR v behu na lyžiach Alena Procházková. Foto: TASR

Švédka Jonna Sundlingová a Nór Johannes Hösflot Klaebo získali zlaté medaily vo štvrtkovej (25. 2.) súťaži na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v nemeckom Oberstdorfe. Priamy prenos vysielala RTVS na Dvojke.

 Švédska bežkyňa na lyžiach Jonna Sundlingová oslavuje v cieli po jej víťazstve v šprinte klasickou technikou. FOTO: TASR/AP

V šprinte klasickou technikou bežcov na lyžiach Sundlingová vo finále odsunula na druhú priečku Nórku Maiken Caspersen Fallovú, bronz si vybojovala Slovinka Anamarija Lampičová. Sundlingová získala prvú seniorskú medailu z MS, Fallová už desiatu, no premiérovo striebornú (5-1-4). V šesťčlennom ženskom finále štartovali tri Nórky, dve Švédky a jedna Slovinka. Víťazka kvalifikácie Johanna Hagströmová zo Švédska obsadila 4. priečku a zostala bez medaily.

V mužskom finále šprintérske zlato spred dvoch rokov z rakúskeho Seefeldu obhájil Nór Klaebo, vtedy však uspel v šprinte voľnou technikou. V Oberstdorfe nórski reprezentanti obsadili celé pódium, pretože striebro získal Erik Valnes a bronz Haavard Solaas Taugboel. Až štvrtý finišoval Rus Alexander Boľšunov, piaty bol jeho krajan Sergej Usťugov a šiesty Švéd Oskar Svensson. Dvadsaťštyriročný trojnásobný olympijský šampión z Pjongčangu 2018 Klaebo si vybojoval už štvrté zlato z MS, predchádzajúce tri má zo spomenutého Seefeldu. Klaebo vyhral aj v predpoludňajšiu kvalifikáciu.

Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hoesflot Kläbo (vľavo) oslavuje v cieli. FOTO: TASR/AP

Slovenkám sa nedarilo v kvalifikácii, z ktorej sa do hlavnej súťaže prebojovalo tridsať pretekárok s najlepším časom. Alena Procházková medzi 109 klasifikovanými pretekárkami obsadila 40. priečku a od postupu ju delili viac ako tri sekundy, Klementová skončila na 59. pozícii s mankom cez 15 sekúnd za postupom. Procházkovú s Klementovou na MS v Nemecku čaká ešte jedna disciplína, v nedeľu 28. februára sa spolu predstavia v ženskom tímšprinte. Medzi mužmi bude na šampionáte štartovať len Ján Koristek.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport