DAC po prestrelke s Trenčínom berie bod, za domácich sa trafil aj Lucas Demitra

Dunajská Streda remizovala v Trenčíne 3:3.

Na snímke sprava Milan Corryn (AS Trenčín) a Zsolt Kalmár (FK DAC 1904 Dunajská Streda) počas zápasu 19. kola Fortuna ligy AS Trenčín - FK DAC 1904 Dunajská Streda. Foto: TASR

Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava vstúpili do jarnej časti Fortuna ligy remízou v sobotnom(13. 2.) dueli 19. kola na ihrisku MFK Ružomberok 0:0. Na čele tabuľky majú naďalej päťbodový náskok pred Dunajskou Stredou, ktorá brala rovnako bod po výsledku 3:3 v Trenčíne.

Trenčín viedol po prvom polčase už o dva góly, keď svoj premiérový zásah v najvyššej súťaži dosiahol pri debute 17-ročný Lucas Demitra, syn tragicky zosnulého slovenského hokejistu Pavla Demitru.

Favorizovaní hostia po prestávke v priebehu štyroch minút vyrovnali a hoci v 70. minúte Hamza Čatakovič poslal AS opäť do náskoku, aspoň bod pre DAC zachránil v piatej minúte nadstavenia Eric Ramirez z penalty.