Po finále radosť Nitry, tím spod Zobora získal Tipsport Kaufland Cup

Poprad skončil druhý.

Finále Tipsport Kaufland Cupu HK Nitra - HK Poprad. Foto: TASR

Víťazmi Tipsport Kaufland Cupu 2020/2021 sa stali hokejisti HK Nitra. V piatkovom finále na neutrálnom klzisku v Detve zdolali HK Poprad 5:3. Duel sa odohral v rámci 40. kola Tipos extraligy.

Od začiatku zápasu mala navrch Nitra, ktorá sa dostala do vedenia zásluhou Slováka. V prvej tretine vyrovnal v presilovke Svitana. Nitra odskočila súperovi v prostrednej tretine, v ktorej Hamerlíka prekonal Holešinský a po Slovákovej prihrávke upravil na 3:1 Tvrdoň. Poprad skorigoval zásluhou Skokana, keď tvrdou ranou prekvapil Cowleyho. Posledná dvadsťminútovka však priniesla ďalšie dva nitrianske góly. Presadil sa Žitný a druhýkrát v zápase aj Tvrdoň. Poprad už len zmiernil prehru zásluhou Haščáka.

Tipsport Kaufland Cup bol voľným pokračovaním pohárových súťaží, ktoré sa na Slovensku hrali v rokoch 1993 až 1997. Štyri ročníky Slovenského pohára vždy vyhrala Dukla Trenčín.