Na hlavný obsah

Bez elektriny ostáva naďalej zhruba 24 000 odberných miest, najviac v Rimavskej Sobote

Bez napätia ostáva stále 280 trafostaníc.

Bez elektriny ostáva naďalej zhruba 24 000 odberných miest, najviac v Rimavskej Sobote
Čakanie pred odberným miestom na antigénové testovanie. Foto: TASR

Na strednom Slovensku je pre kalamitu bez elektrického prúdu naďalej približne 24 000 odberných miest. Pracovníci spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) v teréne pracujú podľa priorít a ako prvé odstraňujú poruchy vysokého napätia s dosahom na veľký počet odberných miest. Najvážnejšia situácia je v okrese Rimavská Sobota, informoval hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

Od rána sa SSD podarilo vyriešiť viacero výpadkov elektriny, počet vedení vysokého napätia s poruchou sa napriek tomu zvýšil z 26 na 32, pričom bez napätia ostáva 280 trafostaníc. „V tejto chvíli stále nedokážeme odhadnúť, ako dlho bude trvať odstraňovanie jednotlivých porúch, pretože niektoré sa už podarilo odstrániť dopoludnia, ale pribudli ďalšie na iných miestach. Poruchy nízkeho napätia, ktoré majú len lokálny charakter musia v tejto výnimočnej situácii počkať,“ uviedol Gejdoš.

Najhoršia situácia je v okrese Rimavská Sobota, kde je bez elektriny približne 12 000 odberových miest a v okrese Žiar nad Hronom, konkrétne v obciach Vyhne, Sklené Teplice a Repište. Väčší počet výpadkov eviduje SSD aj v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Banská Štiavnica, Krupina a Poltár.

Všetkých obyvateľov, ktorí momentálne trpia výpadkami elektriny, by sme chceli požiadať, aby nepreťažovali našu poruchovú linku a ohlasovali len najvážnejšie situácie, napríklad ohrozenie života, zdravia alebo majetku,“ vyhlásil Gejdoš.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko