Na hlavný obsah

Gašpar zostáva vo väzbe za rovnakých podmienok, Najvyšší súd mu zamietol sťažnosť

Súd sa stotožnil s názorom Špecializovaného trestného súdu.

Gašpar zostáva vo väzbe za rovnakých podmienok, Najvyšší súd mu zamietol sťažnosť
Na snímke eskorta privádza obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara do budovy Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici 16. februára 2021. Foto: TASR

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar zostáva vo väzbe za nezmenených podmienok. „Senát 1T NS SR na neverejnom zasadnutí 3. marca rozhodol tak, že obvineného ponechal v kolúznej a preventívnej väzbe,“ uviedla hovorkyňa Najvyššieho súdu (NS) SR Alexandra Važanová.

NS SR sa tak stotožnil s februárovým názorom sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, že je u neho v tomto štádiu konania naďalej daný dôvod kolúznej väzby.

ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, 16. februára nevyhovel žiadosti Gašpara o vypustenie kolúzneho dôvodu väzby, v ktorej je od vlaňajšieho novembra. Podľa obhajcu Mareka Paru v postupe orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) vzhliadli určité zneužívanie. Uiedol, že pri kolúznej väzbe, ktorej dôvodom je akútna obava z ovplyvňovania vyšetrovania, treba rýchlo konať, čo však nie je vidieť zo strany OČTK. Tri až štyri mesiace je podľa advokáta dostatočný čas na to, aby zabránili konkrétnej obave.

Para argumentuje tým, že jeho klient mal tým pádom znemožnený kontakt čo i len s jednou blízkou osobou, rodinou, návštevami, vrátane telefonického kontaktu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko