Na hlavný obsah

Prokurátor zatiaľ nepožiadal o predĺženie Kováčikovej väzby, čas má do konca apríla

Bývalý špeciálny prokurátor je vo väzbe od októbra.

Prokurátor zatiaľ nepožiadal o predĺženie Kováčikovej väzby, čas má do konca apríla
Na snímke bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik po zadržaní NAKA. Foto: TASR

Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zatiaľ nepodal návrh na predĺženie väzby obvinenému bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. Pre agentúru TASR to potvrdil hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Kováčik bol obvinený 22. októbra 2020 a následne bol vzatý do väzby. Zákonná lehota na podanie návrhu na predĺženie väzby po siedmych mesiacoch uplynie koncom apríla.

Skladan v piatok (9. 4.) informoval, že generálny prokurátor SR Maroš Žilinka nezistil dôvody na zrušenie Kováčikovho obvinenia a nevyhovel tak návrhu obvineného. Bývalý špeciálny prokurátor sa domáhal zrušenia uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru o vznesení obvinenia z októbra 2020 v spojení s uznesením prokurátora ÚŠP Generálnej prokuratúry SR o zamietnutí sťažnosti z 21. januára.

Koncom marca Dušana Kováčika obvinili v novej trestnej veci, a to z prijímania úplatku. Podľa obvinenia mal prijať úplatok vo výške 50 000 eur od podnikateľa Petra Košča. Úplatok sa týka trestnej veci bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa Reháka. Polícia ho zadržala pri minuloročnej akcii Judáš. Čelí obvineniu, že vynášal informácie o odposluchoch skupine sýkorovcov. V prospech gangu mal pracovať minimálne v rokoch 2000 až 2011.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko