Na hlavný obsah

Zemetrasenia južne od Viedne pocítili aj Bratislavčania

Najsilnejšie malo magnitúdu 4,4.

Zemetrasenie, ku ktorému došlo v noci na utorok (20. 4.) v oblasti južne od rakúskej metropoly Viedeň, v okolí mesta Neunkirchen, bolo cítiť aj v Bratislave. Pre TASR to potvrdil Kristián Csicsay z Ústavu vied o Zemi Slovenskej akadémie vied (SAV) s tým, že z hlavného mesta majú vyplnených už 30 makroseizmických dotazníkov. Zemetrasenie zaznamenala aj národná sieť seizmických staníc.

Zaznamenané zemetrasenie v okolí mesta Neunkirchen. FOTO: seismology.skFoto: seismology.sk
Foto: seismology.sk

Zemetrasenie bolo v Bratislave cítiť okolo 01.00 h. „Najmä ho mohli pocítiť obyvatelia v bratislavskej mestskej časti Petržalka,“ povedal Csicsay s tým, že hlásenia zatiaľ evidujú len z hlavného mesta.

Nevylučuje, že pribudnú aj ďalšie hlásenia od ľudí. Verejnosť preto vyzýva, aby v prípade, ak pocíti zemetrasenie, vyplnila makroseizmický dotazník na webe seismology.sk.

Okolie rakúskeho mesta Neunkirchen zasiahlo v noci na utorok viacero zemetrasení. Najsilnejšie z nich s magnitúdou 4,4 zaznamenali krátko pred 01.00 h v noci. Otrasy boli cítiť vo Viedni, v spolkovej krajine Burgenland i v Salzburgu.

Zemetrasenie s magnitúdou 4,7 zasiahlo oblasť južne od rakúskej metropoly Viedeň 30. marca. Aj to bolo cítiť v Bratislave. Zo zahraničia pocítili ľudia na Slovensku zemetrasenie napríklad aj na konci minulého roka. Zemetrasenie z okolia chorvátskeho Záhrebu vtedy zaznamenali vo viacerých mestách na západe krajiny.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko