Na hlavný obsah

Členovia strany Za ľudí kritizujú list Remišovej. Mala písať o osobných ambíciách Kolíkovej

Viacerí súhlasia s potrebou zvolania snemu.

Členovia strany Za ľudí kritizujú list Remišovej. Mala písať o osobných ambíciách Kolíkovej
Na snímke zľava ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (obe Za ľudí). Foto: TASR

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová mala jej členom poslať mail v súvislosti so situáciou v strane. Pre TASR to potvrdili viacerí členovia Za ľudí. Remišová má v liste hovoriť o situácii počas vládnej krízy, ale aj o osobných ambíciách ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí). Niektorí členovia strany s týmto postupom predsedníčky spokojní nie sú. Hovoria o nepravdách, najmä v súvislosti so snahou o zachovanie štvorkoalície.

„Trvali sme na zachovaní štvorkoalície. To, že sa to podarilo, je zásluha Márie Kolíkovej, ktorá ponúkla svoju demisiu, čo nedokázala urobiť každá ministerka v našej strane,“ povedal člen predsedníctva strany Tomáš Lehotský. Mail Remišovej straníkom a jeho obsah viac komentovať nechcel, považuje to za vnútornú záležitosť strany.

Podľa Mareka Hattasa (Za ľudí) list nadväzuje na občas nešťastnú komunikáciu strany. „Veľká časť strany jednoznačne povedala, že ostávame v štvorkoalícii, zatiaľ čo predsedníčka strany sa pohrávala s myšlienkou ísť do trojkoalície,“ uviedol. Súhlasí s potrebou zvolania snemu a zadefinovania, ako chce strana ďalej fungovať. Pripustil, že nedôvera voči Remišovej ako predsedníčke prišla najmä počas vládnej krízy a odvolávania ministerky Kolíkovej v Národnej rade (NR) SR. „Veci, ktoré sa odohrali pri týchto dvoch zásadných udalostiach, naštrbili dôveru voči vedeniu,“ priznal.

Podobne to vníma Vladimíra Marcinková (Za ľudí). Obhajobu Remišovej v maile pripodobnila ku komunikácii expremiéra Igora Matoviča (OĽANO) počas vládnej krízy. „Verím, že, tak ako vtedy, najzodpovednejšie riešenie zvíťazí nad zraneným egom. Podsúvanie tvrdení, že nám ide o rozpad koalície, je absurdné. Nemáme problém v koalícii. Máme vnútrostranícky problém. Zo strany neodchádzame. Naopak. Snažíme sa stranu posilniť, preto vyzývame k tomu, aby sme napravili, čo nefunguje,“ zdôraznila. Za riešenie problému považuje snem, na ktorom sa podľa nej môžu rozprávať o tom, čo treba zlepšiť, aká má byť ďalšia vízia strany a kto má byť jej nositeľom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko