Na hlavný obsah

Len dva dni a bez kempovania. Úrady dali festivalu v Glastonbury zelenú, avšak s viacerými podmienkami

Hudobné podujatie je v pláne v septembri.

Len dva dni a bez kempovania. Úrady dali festivalu v Glastonbury zelenú, avšak s viacerými podmienkami
Na archívnej snímke z 24. júna 2011 hudobní fanúšikovia tlieskajú na hudobnom festivale v anglickom Glastonbury. Foto: TASR/AP

Organizátori festivalu Glastonbury dostali povolenie zorganizovať toto hudobné podujatie v septembri, budú však musieť dodržať desiatky stanovených podmienok proti šíreniu koronavírusu. Informovala o tom v stredu 19. mája televízia Sky News.

Regionálne úrady v okrese Mendip v anglickom grófstve Sommerset uskutočnenie festivalu podmienili dodržaním viac ako 50 opatrení. Podujatie potrvá len dva dni a návštevníci nebudú môcť kempovať na mieste festivalu. Všetky vystúpenia sa musia uskutočniť na jednom pódiu a celkový počet ľudí vrátane účinkujúcich, personálu a návštevníkov musí byť menší než 50 000 (najviac 49 999).

Glastonbury vlani pre pandémiu zrušili. Stalo sa tak práve v roku, keď mal festival osláviť 50. výročie svojho založenia. Organizátori pôvodne v januári 2021 oznámili, že festival sa pre pandémiu neuskutoční ani tento rok.

Glastonbury je festival súčasného umenia; popri popredných hudobných interpretoch podujatie prezentuje aj dramatické a tanečné žánre. Festival, ktorý sa po prvý raz konal v roku 1970, zvyčajne navštívi približne 200 000 ľudí. Koná sa pri obci Pilton, vzdialenej približne 10 kilometrov od mesta Glastonbury na juhozápade Anglicka.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet