Obhajca z Tampy je druhým semifinalistom NHL

Colorado je na prahu vypadnutia.

Radosť hokejistov tímu Tampa Bay Lightning. Foto: TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom postúpili do semifinále play-off NHL. V piatom dueli finále Centrálnej divízie zvíťazili v noci na stredu (9. 6.) na ľade Caroliny 2:0 a v celej sérii triumfovali 4:1 na zápasy.

Vo finále Západnej divízie uspeli hráči Vegas v piatom súboji na ľade Colorada 3:2 po predĺžení a v sérii vedú 3:2.

Tampu poslal na ľade Caroliny do vedenia v 25. minúte v presilovke Brayden Point, v tretej tretine poistil jej triumf nováčik Ross Colton.

„Blesky“ sa mohli opäť spoľahnúť na skvelého Andreja Vasilevského, ruský brankár zneškodnil všetkých 29 striel súpera.

Erik Černák odohral za Lightning 21:43 min, na bránku Hurricanes vyslal dve strely, rozdal tri bodyčeky a pripísal si plusový bod.

Golden Knights prehrávali v piatom zápase v Denveri po dvoch tretinách 0:2, ale dokázali nepriaznivý stav otočiť.

Alex Tuch a Jonathan Marchessault rýchlymi gólmi v úvode tretej časti vyrovnali a v predĺžení rozhodol už po 50 sekundách o triumfe hostí kapitán Mark Stone.

Šiesty duel je na programe v noci na piatok (11. 6.) v Las Vegas.