Na hlavný obsah

V Bratislave zrazil vlak dve maloleté dievčatá

Na miesto okamžite vyslali všetky záchranné zložky.

V Bratislave zrazil vlak dve maloleté dievčatá
Vlaková nehoda v Bratislave. Foto: Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj

Policajti vyšetrujú okolnosti zrážky vlaku s dvoma maloletými dievčatami, ku ktorej došlo v utorok (1. 6.) v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves. Na sociálnej sieti o tom informovala bratislavská polícia. Na miesto nehody okamžite vyslali všetky záchranné zložky, vlakovú dopravu obojsmerne zastavili.

„Dnes (utorok, pozn. red.) v čase o 14.43 h sme na linke 158 prijal oznámenia, že nad jedným z obchodných domov v Devínskej Novej Vsi zrazil vlak dve maloleté dievčatá,“ uviedla polícia. Priblížila, že v súčasnosti na mieste vykonáva všetky neodkladné úkony. „Bližšie informácie nie je možné nateraz poskytnúť,“ dodali policajti.

Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti pre prerušenú dopravu odporúča cestujúcim použiť mestskú hromadnú dopravu z bratislavskej Hlavnej stanice do Devínskej Novej Vsi.

Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová potvrdila, že k zrážke malo dôjsť krátko pred treťou hodinou popoludní na trati Devínska Nová Ves – Lamač. „Podľa informácií, ktoré zatiaľ máme, vlak zachytil dve 13-ročné dievčatá,“ uviedla s tým, že jedno z nich podľahlo zraneniam na mieste a druhé previezla do nemocnice rýchla zdravotná pomoc.

Achbergerová dodala, že vzhľadom na prebiehajúce úkony nebudú úsekom ešte minimálne dve hodiny premávať vlaky.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová pre TASR potvrdila zásah záchranárov, ktorí boli privolaní k dvom zrazeným deťom. „Žiaľ, zachrániť sa podarilo iba jedno z nich. Vzhľadom na citlivosť prípadu a fakt, že ide o maloleté osoby, viac informácií neposkytneme,“ dodala.

Správu aktualizujeme.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny