Zlatí rytieri z Las Vegas skompletizovali zoznam semifinalistov NHL

Podaril sa im dokonalý obrat.

Na snímke radosť hráčov Vegas Golden Knights z postupu do semifinále NHL. Foto: SITA/AP

Hokejisti Vegas Golden Knights sa prebojovali do semifinále play-off NHL. V šiestom stretnutí finále Západnej divízie zdolali Colorado Avalanche 6:3 a sériu vyhrali 4:2 na zápasy.

V nasledujúcom kole ich čaká Montreal Canadiens, v druhej semifinálovej sérii NHL sa stretnú Tampa Bay s New Yorkom Islanders.

Hráčom Vegas sa podaril dokonalý obrat – prvé dva zápasy série prehrali, no v ďalších štyroch dokázali zvíťaziť a medzi najlepšou štvoricou sa predstavia tretíkrát zo svojich štyroch sezón v profilige.

Piatkový (11. 6.) zápas bol vyrovnaný do stavu 3:3, potom sa strelecky presadili už len domáci hokejisti. V 40. minúte zlomil nerozhodný stav svojím prvým gólom v play-off Alex Pietrangelo a v tretej tretine poistili náskok William Carrier a Max Pacioretty.

Brankár Marc-André Fleury predviedol 30 úspešných zákrokov, zaznamenal 89. víťazstvo v play-off a osamostatnil sa tak na 4. mieste v historických tabuľkách.