Na hlavný obsah

Čierna Hora sprísňuje pre cestujúcich zo Slovenska podmienky vstupu do krajiny

Cestujúci sa budú musieť preukázať dodatočnými dokladmi.

Čierna Hora sprísňuje pre cestujúcich zo Slovenska podmienky vstupu do krajiny
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Od utorka 24. augusta je vstup do Čiernej Hory pre cestujúcich prichádzajúcich zo Slovenskej republiky možný len s negatívnym výsledkom testu na koronavírus alebo preukázaním sa o zaočkovaní.

Ako informuje ministerstvo zahraničia, na vstup do krajiny je konkrétne potrebné potvrdenie o absolvovaní aspoň prvej dávky očkovania proti covidu alebo negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín.

Je možné sa preukázať tiež negatívnym výsledkom antigénového testu nie starším ako 48 hodín alebo pozitívnym výsledkom PCR testu, ktorý je pred vstupom do Čiernej Hory starší ako 14 dní a zároveň nie starší ako 180 dní, čím osoba dokáže, že ochorenie prekonala.

Všetky druhy testov zároveň musia byť vydané oprávneným laboratóriom.

„Veľvyslanectvo SR v Podgorici odporúča cestujúcim zabezpečiť si papierovú formu potvrdení, respektíve vyššie uvedených testov s originálnou pečiatkou zdravotníckeho zariadenia. Elektronická verzia nemusí byť zo strany čiernohorských orgánov akceptovaná,“ upozorňuje rezort diplomacie.

Zároveň informuje, že povinnosť preukázať sa testom sa nevzťahuje na deti do päť rokov.

„Pokiaľ cestujúci nemajú príslušné testy, respektíve potvrdenia, vstup do krajiny im nebude umožnený. To neplatí pre občanov Čiernej Hory a cudzincov s povoleným pobytom v krajine, ktorí sú v tomto prípade povinní nastúpiť do 14-dňovej samoizolácie, ktorá môže byť ukončená najskôr na šiesty deň negatívnym výsledkom PCR testu,“ spresnilo ministerstvo zahraničia.

Rezort dodáva, že tranzit osobnej a nákladnej dopravy cez Čiernu Horu funguje bez obmedzení.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet