Na hlavný obsah

Prešov poprosil obyvateľov, aby počas návštevy pápeža sprístupnili parkovacie plochy

Mesto ich má stále nedostatok.

Prešov poprosil obyvateľov, aby počas návštevy pápeža sprístupnili parkovacie plochy
Na snímke Hlavné námestie v Prešove a pápež František. Foto: TASR/AP/koláž RTVS

Mesto Prešov sa obrátilo na vlastníkov parkovacích plôch v meste, aby ich sprístupnili veriacim počas septembrovej (14. 9.) návštevy pápeža Františka. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

„Parkovacích plôch je však stále nedostatok, preto prosíme občanov, ktorí disponujú vhodnými voľnými plochami na parkovanie a sú ochotní ich sprístupniť 14. septembra od polnoci do 18.00 h na parkovanie osobných áut, aby kontaktovali zamestnancov Mestského úradu v Prešove, prostredníctvom e-mailov – monika.stojakova@presov.sk a maros.kajnak@presov.sk,“ povedala Šitárová.

Doplnila, že na sprístupnených parkovacích plochách bude zabezpečená regulácia dopravy a užívané plochy budú následne vypratané.

Od piatka 13. augusta je spustená oficiálna registrácia všetkých dobrovoľníkov, ktorí budú potrební počas návštevy pápeža na Slovensku.

„Dobrovoľníci sa stretnú v Prešove už 13. septembra, kde sa zadelia do jednotlivých pracovných tímov a oboznámia sa so všetkými potrebnými informáciami. V prípade otázok je možné kontaktovať koordinátorov dobrovoľníkov za Prešov na e-mailovej adrese dobrovolnici.presov@navstevapapeza.sk,“ spresnila Šitárová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny