Slovenskí futbalisti neprehrali ani vo štvrtom zápase kvalifikácie na MS 2022

So Slovinskom remizovali 1:1.

Na snímke zľava slovenský hráč Milan Škriniar a hráč Slovinska Benjamin Šeško v zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 vo futbale Slovinsko - Slovensko v Ľubľane. Foto: TASR/AP

Slovenská futbalová reprezentácia remizovala v stredajšom zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 na pôde Slovinska 1:1. Do tabuľky si vo štvrtom vystúpení pripísala šiesty bod a stále ako jediná neokúsila trpkosť prehry.

Mužstvo Štefana Tarkoviča poslal v Ľubľane do vedenia v 32. minúte Róbert Boženík, domáci vyrovnali ešte do prestávky zásluhou Petara Stojanoviča.

Ďalšie dva zápasy kvalifikácie odohrajú Slováci na domácej pôde, v sobotu 4. septembra o 20.45 h nastúpia proti Chorvátsku a v utorok 7. septembra o 20.45 h proti Cypru. Oba sa uskutočnia na Tehelnom poli v Bratislave.

Na šampionát do Kataru sa priamo prebojujú desiati víťazi skupín, tímy z druhých miest pôjdu do baráže.