Na hlavný obsah

Verdikt v prípade Štefana Ágha súd odložil. Prokurátor mu navrhol 14-ročný trest

Proces sa týka kauzy televíznych zmeniek.

Verdikt v prípade Štefana Ágha súd odložil. Prokurátor mu navrhol 14-ročný trest
Na snímke obžalovaný Štefan Ágh počas pojednávania. Foto: TASR

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku prerušil hlavné pojednávanie so Štefanom Ághom v kauze televíznych zmeniek do 12. októbra, keď aj vynesie verdikt.

„Tá porada senátu pred vynesením rozsudku je nevyhnutná. Odzneli za dva dni nové veci, s ktorými sa musí súd vyrovnať,“ uviedol predseda senátu. V stredu (29. 9.) odzneli záverečné reči všetkých procesných strán.

„Dôkazná situácia z môjho pohľadu bola úplne v súlade s prípravným konaním. Dôkazne sa nezmenili žiadne podstatné skutočnosti, čo z môjho pohľadu potvrdzuje dôvodnosť podania obžaloby a ako som navrhoval, aj uznanie viny za tento trestný čin. Čakal som pravdu povediac, že skončíme dnes, ale tento termín, 12. októbra, bol v pláne pojednávaní. Takže súd pokračuje podľa pôvodného plánu pojednávaní, čo beriem na vedomie,“ uviedol médiám prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta.

Šanta navrhol uznať obžalovaného za vinného a navrhol mu trest odňatia slobody vo výške 14 rokov. Trest by si mal podľa jeho návrhu odpykať v ústave so stredným stupňom stráženia. „Celý čas hovorí tento obžalovaný, že sú to jeho zmenky a celý čas z nich uplatňoval právo a očakával výnos,“ uviedol.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko