Na hlavný obsah

Európsky parlament umožní vstup do svojich budov len s covidovým pasom

Týka sa to aj poslancov a novinárov.

Európsky parlament umožní vstup do svojich budov len s covidovým pasom
Na snímke Európsky parlament. Foto: pixabay.com

Do Európskeho parlamentu (EP) budú môcť onedlho vstupovať len osoby, ktoré sú zaočkované proti covidu, ktoré absolvovali test alebo sa z tohto ochorenia zotavili. Od 3. novembra musí každý predložiť digitálny COVID certifikát EÚ, oznámil EP v piatok (29. 10.) večer. Týka sa to aj poslancov a novinárov, píše agentúra DPA.

Nové pravidlo bude v platnosti pre budovy europarlamentu vo Francúzsku, Belgicku a Luxembursku. V prípade predkladania výsledkov testu bude uznávaný negatívny PCR test z týchto troch krajín, ktorý nebude starší ako 48 hodín.

Toto opatrenie umožní poslancom EP vrátiť sa k osobným pracovným stretnutiam a súčasne naďalej zaistiť bezpečnosť, uvádza sa v tlačovej správe EP.

Rozhodnutie podľa nej zohľadňuje, že Európsky parlament je inštitúciou, v ktorej sa schádzajú poslanci a ďalší aktéri pravidelne cestujúci z rôznych členských krajín EÚ. Opatrenie prihliada tiež na odlišnú mieru zaočkovanosti v 27 štátoch eurobloku.

Parlament doplnil, že toto pravidlo už od začiatku septembra zaviedli pre všetkých „externých“ návštevníkov. Upozornil zároveň, že existujúce opatrenia ako povinné nosenie rúšok a kontrola teploty pri vstupe zostávajú v platnosti.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet