Na hlavný obsah

Jozef Brhel ostáva vo väzbe, rozhodol súd

Rozhodnutie nie je právoplatné.

Jozef Brhel ostáva vo väzbe, rozhodol súd
Foto: TASR

Podnikateľ Jozef Brhel, obvinený a zadržaný v rámci tohtoročnej januárovej policajnej akcie Mýtnik, bude naďalej väzobne stíhaný. Rozhodla o tom sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku 18. októbra. V pondelok (25. 10.) o tom informoval jeho obhajca Ľudovít Štanglovič.

Sudkyňa ŠTS tak zamietla žiadosť obvineného o prepustenie z väzby. Išlo v poradí o štvrtú žiadosť o prepustenie z väzby, objasnil advokát. Brhel sa aktuálne nachádza v útekovej a kolúznej väzbe.

Rozhodnutie ŠTS nie je právoplatné. Pokiaľ jedna z procesných strán podá sťažnosť, bude o nej rozhodovať Najvyšší súd SR.

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkali trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a s korupciou. Najnovšie generálny prokurátor SR Maroš Žilinka rozhodol, že trestné stíhanie podnikateľa Petra Brhela bolo nedôvodné, a to pre absenciu dôkazov.

Vznesením obvinenia bol porušený zákon v neprospech obvineného. Žilinka tak odôvodnil rozhodnutie o zastavení stíhania podnikateľa podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko