Na hlavný obsah

Kollár: Čurillovi sa ospravedlním, keď ho zbavia obvinenia

Vyšetrovateľ žiada aj finančné odškodné.

Kollár: Čurillovi sa ospravedlním, keď ho zbavia obvinenia
Na snímke predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina). Foto: TASR

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa ospravedlní vyšetrovateľovi Jánovi Čurillovi až keď bude úplne zbavený obvinenia. Uviedol to v piatok (15. 10.) v reakcii na žalobu, ktorú mal naňho vyšetrovateľ podať pre výroky o „čurillovskej mafii“.

„Pán vyšetrovateľ Čurilla je stále trestne stíhaný. Pokiaľ mu bude zrušené stíhanie generálnym prokurátorom alebo rozhodne súd, ktorý povie, že trestný čin nenaplnil, potom sa k tomu postavím čelom a pánovi Čurillovi sa ospravedlním. Dovtedy nemám dôvod to urobiť,“ skonštatoval Kollár.

Podotkol, že Čurilla zrejme nemá rovnaký meter, keďže mu neprekážali výroky iných osôb. Kollár preto verí, že vo svojom profesijnom živote má iný prístup a k porušeniam zákona pristupuje u každého rovnako.

Portál aktuality.sk informoval, že vyšetrovateľ Čurilla mal na Kollára podať žalobu na ochranu osobnosti. Má v nej žiadať verejné ospravedlnenie a odškodné 100 000 eur. Žaloba mala byť reakciou na výroky Kollára po zadržaní a obvinení štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry, medzi ktorými bol aj Čurilla.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko