Na hlavný obsah

Legendárny Pelé opustil nemocnicu, jeho stav je stabilizovaný

Viacero dní strávil na JIS.

Legendárny Pelé opustil nemocnicu, jeho stav je stabilizovaný
Bývalý brazílsky futbalista Pelé podstúpil operáciu, pri ktorej mu odstránili nádor na pravej strane hrubého čreva. Foto: TASR/AP

Legendárny brazílsky futbalista Pelé už opustil nemocnicu a bude sa zotavovať v domácom prostredí. V oficiálnom komuniké to potvrdila nemocnica Alberta Einsteina v Sao Paule, kde sa 80-ročný Pelé zotavoval po operácii nádoru v hrubom čreve.

Ten mu diagnostikovali pri augustovej preventívnej prehliadke a odstránili ho 4. septembra. Historicky najlepší strelec brazílskej reprezentácie (77 gólov/92 zápasov) po operácii strávil viacero dní na jednotke intenzívnej starostlivosti.

V uplynulých dňoch už na sociálnych sieťach publikoval viacero vyhlásení aj optimistických videí z priebehu rekonvalescencie.

„Pacient je v stabilnom stave a bude pokračovať v liečbe chemoterapiou,“ citovala agentúra AP z vyhlásenia lekárov, ktoré neposkytlo bližšie podrobnosti.

Trojnásobného majstra sveta (1958, 1926, 1970) trápili zdravotné problémy aj v uplynulých rokoch. Podstúpil niekoľko operácií bedra, laboroval aj s kolenom a chrbticou a pred dvoma rokmi mu museli vybrať obličkové kamene.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport