Na hlavný obsah

V Manchestri zadržali muža podozrivého z prípravy bombového útoku po koncerte v roku 2017

Atentátnik vtedy zabil 23 ľudí.

V Manchestri zadržali muža podozrivého z prípravy  bombového útoku po koncerte v roku 2017
Na archívnej snímke ľudia, ktorí si prišli uctiť obete bombového útoku v Manchestri. Foto: TASR/AP

Na letisku v Manchestri zatkli v piatok 24-ročného muža podozrivého z napomáhania pri príprave samovražedného bombového útoku, ku ktorému došlo v tomto anglickom meste v máji 2017 po skončení koncertu Ariany Grandeovej. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

Muža zadržali pre podozrenie z napomáhania pri príprave alebo zapájania sa do samotnej prípravy teroristických činov, spresnila polícia grófstva Veľký Manchester.

Podozrivého, ktorý pochádza z Fallowfieldu na predmestí Manchestru, zadržali krátko po jeho prílete do Británie. Momentálne je vo vyšetrovacej väzbe, aby ho mohli vypočuť.

„Polícia Veľkého Manchestru je naďalej odhodlaná odhaliť pravdu o okolnostiach teroristického úroku v komplexe Manchester Arena,“ uviedol popredný vyšetrovateľ tohto prípadu Simon Barraclough. Dodal, že aj keď „od spáchania tohto zverstva už uplynuli viac ako štyri roky“, polícia stále „neochvejne“ sleduje každú dostupnú stopu, aby mohla všetkým zasiahnutým „poskytnúť odpovede, ktoré si zaslúžia“.

Zadržaným mužom má byť Ismail Abedi, brat samovražedného útočníka Salmana Abediho, ktorý z Británie pred časom odišiel, aby sa vyhol plánovanému vypočúvaniu, uvádza Sky News.

Jeho ďalšieho brata, Hashema Abediho, odsúdili v auguste na doživotie s možnosťou prepustenia najskôr po 55 rokoch za úlohu, ktorú zohral v príprave útoku a napomáhaní jeho páchateľovi.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet