Na hlavný obsah

Časť košickej nemocnice pozastavuje plánované operácie

Ide o pracovisko na Rastislavovej ulici.

Časť košickej nemocnice pozastavuje plánované operácie
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach. Foto: TASR

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice pozastavuje od utorka (2. 11.) plánované operácie a plánované hospitalizácie na všetkých klinikách a oddeleniach na Rastislavovej ulici.

Pacientov, ktorí si nevyžadujú neodkladnú zdravotnú starostlivosť, prepustia do domáceho liečenia, oddelenia a kliniky na Triede SNP budú preberať necovidových pacientov z pracovísk Rastislavova.

S výnimkou vybraných ambulancií sa ukončuje aj činnosť väčšiny ambulancií na tomto pracovisku. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Monika Krišková.

V UNLP je momentálne hospitalizovaných 169 covidových pacientov. „Len za uplynulé sviatoční dni stúpol počet novoprijatých pacientov o 65. Desať pacientov je v kritickom stave, potrebujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, ďalších 20 je vo vážnom stave a potrebujú vysokoprietokový kyslík.

Sto percent pacientov, ktorí skončili na umelej pľúcnej ventilácii, nie je zaočkovaných,“ hovorí generálny riaditeľ UNLP Košice Ján Slávik.

Takmer 80 všetkých pacientov, ktorých v UNLP prijali na hospitalizáciu od augusta, nie je očkovaných. Ešte v septembri bol pomer neočkovaných a očkovaných pacientov 90 ku 10 %.

„Počty očkovaných COVID pacientov sa zvyšujú v dôsledku zhoršovania epidemickej situácie a celkovému pribúdaniu pacientov,“ vysvetľuje generálny riaditeľ.

UNLP zaznamenáva do 20 zdravotníkov v karanténe. Výpadok zdravotníkov nie je taký ako pred rokom. Situácia je vďaka cca 80-percentnej zaočkovanosti zdravotníkov lepšia. UNLP však hlási, že pociťuje nedostatok personálu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny