Na hlavný obsah

Matovič: Ak reforma neprejde, predkladateľ by sa mal zamyslieť nad svojimi schopnosťami

Koaličných partnerov vyzval, aby sa správali zodpovedne.

Matovič: Ak reforma neprejde, predkladateľ by sa mal zamyslieť nad svojimi schopnosťami
Na snímke minister financií SR Igor Matovič (OĽANO). Foto: TASR

Reformný proces zatiaľ ide dopredu „ako v lete na saniach“ a koalícia je v súčasnosti vo fáze „zaseknutia sa“. Po stredajšom (3. 11.) rokovaní vlády to priznal podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).

Uviedol, že na utorkovej (2. 11.) koaličnej rade vyzval svojich partnerov, aby sa správali zodpovedne a nesnažili sa naháňať percentá blokovaním reforiem.

Návrh vyčistiť stôl

„Povedal som kolegom, že ak takto máme fungovať, radšej poďme od toho,“ priblížil. „Navrhol som vyčistiť stôl a uvedomiť si, čo sme sľúbili ľuďom, čo sme napísali do programového vyhlásenia vlády. Začať sa jednoducho správať ako dospelí ľudia, ktorí majú zodpovednosť za štát,“ uviedol Matovič.

Mrzí ho, že za súčasnou situáciou a spormi v koalícii je „odpozeraná“ stratégia získavať politické body stavaním sa proti koaličnému partnerovi. Všetci sa správajú, ako keby boli dva týždne pred voľbami. Považujem to za nezodpovedné, ubližuje to všetkým,“ zdôraznil.

Kolíková dlhšie nemá jeho dôveru

Na otázku, či Sme rodina zastavila na koaličnej rade reformu justície ministerky Márie Kolíkovej, odpovedal, že registroval výčitku, že sa ministerka nebola schopná stretnúť pri predkladaní reformy ani s bývalými kolegami zo strany Za ľudí.

„Ak chce zodpovedný minister predkladať reformu bez toho, aby sa stretol s poslancami, nie je to príliš zodpovedné,“ povedal a priznal, že Kolíková nemá dlhodobo jeho dôveru.

V prípade, že reforma neprejde, myslí si, že predkladateľ by sa mal zamyslieť nad svojimi schopnosťami – nad tým, ako dokázal návrh reformy odkomunikovať a presvedčiť o nej. „Tým myslím každého ministra, ktorý nepresadí reformu,“ doplnil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko