Na hlavný obsah

Kollár doniesol záchranárom kapustnicu. Prisľúbil, že bude riešiť zlepšenie ich finančnej situácie

Ich požiadavky považuje za rozumné.

Kollár doniesol záchranárom kapustnicu. Prisľúbil, že bude riešiť zlepšenie ich finančnej situácie
Na snímke vľavo predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) navštívil a priniesol vianočnú kapustnicu zdravotníkom Záchrannej zdravotnej služby na Antolskej v Bratislave. Foto: TASR

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa vo štvrtok (23. 12.) poďakoval záchranárom za ich prácu. Urobil tak spred sídla Záchrannej zdravotnej služby na Antolskej ulici v Bratislave, kde doniesol kapustnicu. Opätovne prisľúbil, že zlepšenie finančného ohodnotenia záchranárov bude riešiť.  

„Títo ľudia sú aj teraz v práci. Budú v práci aj na Vianoce, budú v práci aj počas silvestrovskej noci. Tiež by boli radšej s rodinami doma, navarili si kapustnicu, urobili zákusky,“ skonštatoval Kollár.

Opätovne poznamenal, že mnohé z požiadaviek zdravotníkov považuje za rozumné. Prisľúbil, že o tom bude hovoriť na koaličnej rade, s premiérom Eduardom Hegerom aj ministrom financií Igorom Matovičom (obaja OĽANO). „Verím, že nájdeme nejaký konsenzus a pohneme sa dopredu,“ podotkol Kollár.

Záchranný systém by mal byť podľa neho zaradený rovnako ako horská služba či hasiči. Pripomenul, že z ich strany ide veľakrát o nadľudské úsilie.

„Viem, čo musia aj z psychickej stránky zažívať, keď idú k ťažkým prípadom, haváriám, ťažkým devastačným zraneniam, pacientom, ktorých nachádzajú – či už po automobilových nehodách alebo ten, kto vyskočí z okna. To nie je jednoduché,“ doplnil Kollár.

Záchranár Róbert Nádaský sa v mene záchranárov poďakoval nielen za kapustnicu, ale aj za návštevu a ochotu im pomôcť. Podotkol, že dlho si nikto záchranárov nevšímal. „V tomto období vidíme, že záchranárov treba. Sme veľmi vďační,“ povedal Nádaský.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko