Na hlavný obsah

Košice úplne rušia silvestrovský program

Mesto vyčlenilo historicky najviac peňazí tým, ktorí pomáhajú zvieratám.

Košice úplne rušia silvestrovský program
Archívne foto - silvestrovský ohňostroj v Košiciach z roku 2019. Foto: TASR

Mesto Košice úplné ruší plánovaný silvestrovský program. Uviedol to v utorok (21. 12.) jeho hovorca Vladimír Fabian s tým, že k definitívnemu rozhodnutiu dospeli po konzultácii s regionálnymi hygienikmi.

Pripomína, že okrem už dávnejšie odrieknutého Detského Silvestra v Historickej radnici nebudú môcť zorganizovať ani ohňovú šou. Pripravená bola namiesto ohňostroja, čo by podľa magistrátu bolo ekologickejším spôsobom osláv nového roka.

V súvislosti s iniciatívou Únie miest Slovenska, v rámci ktorej rôzne samosprávy venujú ušetrené peniaze útulkom uviedol, že mesto Košice v tomto roku vyčlenilo historicky najviac peňazí na podporu občianskych združení (OZ), ktoré sa venujú túlavým zvieratám.

„V rozpočte na rok 2021 bolo vyčlenených celkovo 185 000 eur, z ktorých 65 000 eur bolo rozdelených práve najväčším OZ,“ povedal s tým, že peniaze vyčlenili pre Úniu vzájomnej pomocí ľudí a psov, Malú Farmu a Psy ulice. Zvyšok predstavovali náklady spojené so spustením novej karanténnej stanice.

„Ak by mesto chcelo peniaze z rozpočtu viazané na kultúrne podujatia využiť na iný účel, museli by to schváliť poslanci na niektorom z nasledujúcich rokovaní mestského zastupiteľstva,“ doplnil Fabian.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny