Na hlavný obsah

Rakúsky exkancelár Kurz bude pracovať pre americkú súkromnú spoločnosť

Mal by ročne zarobiť okolo pol milióna eur.

Rakúsky exkancelár Kurz bude pracovať pre americkú súkromnú spoločnosť
Na snímke bývalý rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Foto: TASR/AP

Bývalý rakúsky kancelár Sebastian Kurz zamieri po odchode z aktívnej politiky do súkromnej sféry v zámorí. Uviedli to v sobotu (25. 12.) viaceré rakúske médiá.

Podľa denníka Österreich bude 35-ročný Kurz pracovať pre investičnú spoločnosť v USA. Ročne má zarobiť okolo 500 000 eur, pričom bude pendlovať medzi Rakúskom a Spojenými štátmi.

Denník Kronen Zeitung píše, že Kurz začne pre globálne pôsobiacu firmu so sídlom v kalifornskom Silicon Valley pracovať na manažérskej pozícii už od februára 2022, pričom túto zmenu vo svojom živote mieni aj oficiálne oznámiť.

Bulvárne orientovaný portál eXXpress informoval, že zamestnávateľom exkancelára bude softvérová firma Palantir Technologies, ktorá sa zaoberá analýzou dát. Samotný Kurz sa k týmto informáciám zatiaľ nevyjadril.

Spočiatku zostal šéfom ÖVP i predsedom jej poslaneckého klubu, no začiatkom decembra náhle oznámil rezignáciu na obe tieto funkcie. V tomto turbulentnom období sa mu navyše narodil syn, čo podľa neho zmenilo jeho pohľad na život.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet