Na hlavný obsah

Španielsko schválilo očkovanie detí od päť do 11 rokov

V krajine je zaočkovaných takmer 90 % obyvateľstva nad 12 rokov.

Španielsko schválilo očkovanie detí od päť do 11 rokov
Na ilustračnej snímke dievča dostáva vakcínu Pfizer počas očkovania detí proti ochoreniu Covid-19. Foto: TASR

Španielsko schválilo v utorok (7. 12.) očkovanie detí vo veku päť až 11 rokov proti koronavírusovému ochoreniu COVID-19. Očkovanie sa začne budúci na týždeň. Informovala o tom agentúra AFP.

Tento krok prichádza po tom, čo Európska agentúra pre lieky (EMA) koncom novembra schválila podávanie proticovidovej vakcíny od konzorcia spoločností Pfizer/BioNTech deťom od piatich do 11 rokov.

Ako uviedlo v utorok španielske ministerstvo zdravotníctva, cieľom očkovania detí vo veku päť až 11 rokov je „znížiť výskyt choroby v tejto vekovej kategórii, ako aj infekcií v rodinnom prostredí, v školách a v komunitách“.

Podľa ministerstva sú v súčasnosti deti do 12 rokov skupinou s najvyššou mierou nákazy.

V Španielsku je v tejto vekovej kategórii približne 3,3 milióna detí, ktoré sú teraz oprávnené dať sa zaočkovať, poznamenal rezort zdravotníctva a doplnil, že krajina dostane prvú zásielku pediatrických vakcín od spoločnosti Pfizer 13. decembra a začne ich podávať o dva dni neskôr.

Dve dávky vakcíny dostane dieťa v osemtýždňovom intervale, pričom dávky budú tretinové v porovnaní s dávkami pre dospelých a dospievajúcich.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet